Ta książka obudziła Niemców doprowadzając do milionowych demonstracji! Czy obudzi również Polaków?
Czy wyścig o rozwój szczepionek ma sens? Jakie są szanse na sukces? Czy szczepionka będzie bezpieczna? Czy ludzie to zaakceptują?
W czerwcu 2020, Corona, False Alarm? eksplodował na rynku niemieckim, sprzedając 200 000 kopii i 75 000 e-booków w ciągu pierwszych sześciu tygodni.
Żaden inny temat nie skupia naszej uwagi tak bardzo jak koronawirus i COVID-19, choroba zakaźna, którą wywołuje. Nastąpił globalny zalew sprzecznych opinii, fałszywych wiadomości i informacji kontrolowanych politycznie. Różne poglądy na temat niebezpieczeństw pandemii doprowadziły do głębokich podziałów i zamieszania w rządach, społeczeństwie, a nawet wśród przyjaciół i rodziny.
W Coronie, fałszywy alarm? wielokrotnie nagradzani naukowcy, dr Sucharit Bhakdi i dr Karina Reiss, wyjaśniają te zagmatwane i stresujące czasy. Oferują analizę tego, czy radykalne środki ochronne – w tym blokada, dystans społeczny i obowiązkowe maskowanie – były uzasadnione i jakie były konsekwencje dla społeczeństwa, gospodarki i zdrowia publicznego. Dr Bhakdi i dr Reiss podają daty, fakty i podstawowe informacje, w tym:
- Porównanie Covid-19 z poprzednimi koronawirusami i wirusem grypy
- Jakie liczby infekcji i śmiertelność naprawdę nam mówią
- Wyzwania związane z zamknięciem: czy środki ochronne były uzasadnione?
- Obowiązkowe noszenie maski: czy nauka to potwierdza?
- Szczepionki: jakie są szanse na sukces? Jakie są zagrożenia?
Ta książka to wszechstronny cios przeciwko polityce korony: wirus jest bardziej nieszkodliwy niż się twierdzi, restrykcje są bezpodstawne, krytyka jest tłumiona.
Książka „Koronawirus. Fałszywy alarm?” To wszechstronna krytyka radzenia sobie z Covid-19: ograniczenia są złe i przesadne. Korona jest o wiele bardziej nieszkodliwa, niż wszyscy twierdzą, przynajmniej polityka i media. Każdy, kto wyraża krytykę, jest celowo zniesławiany. A odkrycia naukowe, które posłużyły jako podstawa podejmowania decyzji politycznych, są wysoce niepewne.
Jasne, wiele było i jest niepewnych: kto zmarł na Covid-19, a kto z powodu wcześniejszych chorób? Często nie jest to łatwe do rozstrzygnięcia.
Jaka jest śmiertelność wirusa, którego rozprzestrzenianie się można sprawdzić tylko stopniowo?
Istnieje wiele pytań bez odpowiedzi.
Insynuacje i pytania retoryczne
Ksiązka w wielu miejscach pozostaje otwarta. Formatywne środki stylistyczne tej książki to szept, pytanie retoryczne, insynuacja i sugestia.
„Pewien pan Drosten” rzekomo chce „szerzyć strach” – dlaczego miałby tego chcieć? Gdzie indziej jest napisane: „Nauka jest tak samo skorumpowana jak polityka” Czy rząd zrobił coś dobrze? Rozdział dotyczący tego pytania zawiera: dokładnie jeden znak zapytania.
Dlaczego zamiast tego rząd spowodował „ogromne cierpienie”? To też jest niejasne. Bhakdi i Reiss otwierają idealną powierzchnię projekcyjną ze wszystkich złych powodów – od powszechnej niekompetencji, złej woli, po ogólnoświatowy spisek. Książka obiecuje trzeźwe fakty, ale zawiera wiele polemik.
„Koronawirus. Fałszywy alarm?” zachęca do sformułowania własnej opinii na temat kryzysu koronowego.
Marcin Masny o książce „Koronawirus. Fałszywy alarm?”